"LEO! ZNOWU TY?" NIECNY PLAN Aleksandra Tyl

 


   Leo to uczeń 6 klasy. W szkole często popada w tarapaty, przez co non stop ląduje u dyrektora na dywaniku (a raczej na mega wygodnym fotelu ;-) ). Lubi robić psikusy i nie przepada za nauką. Wraz z kolegami kombinują, np. jak by tu napisać sprawdzian bez uczenia się, jak zrobić kawał nauczycielowi, jak wyłudzić pyszne ciastka ze szkolnego sklepiku, czy jak wykorzystać hula-hop nie kręcąc biodrami. Leo i jego paczka uwielbiają opracowywać niecne plany. Tylko zawsze depcze im po piętach Laura - młodsza siostra Leo. Wykrywa, jakimś cudem, zamiary brata i próbuje wykorzystać tę wiedzę na własny użytek. Bo czy ktoś zabroni szantażu kilkuletniej dziewczynce?

   Leo, jak każdy nastolatek, nie lubi, kiedy kręci się koło niego młodsze rodzeństwo. Gdy Laura zawiera ze starszymi dziewczynami pakt, po którym wzrasta średnia ich ocen ze sprawdzianów, chłopcom zaświecia się w głowie lampka. Postanawiają wybadać sprawę i podstępem zawrzeć układ z płcią przeciwną. I tak życie w szkole płynie na wymyślanie coraz to nowych planów. 

  Świetna pozycja nie tylko dla dzieci, ale i całej rodziny. Odnajdziemy w niej zabawne wątki, teksty czy  imiona nauczycieli. Czytałam wraz z córką. Wciągnęła nas, rozbawiła i umilała czas. Przeniosła mnie do moich szkolnych momentów z czasów dzieciństwa. Książka zawiera humorystyczne rysunki, które spodobają się każdemu dziecku. 

  Polecam, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy potrzebujemy normalności, uśmiechu i oderwania się od trudnej rzeczywistości. Aleksandra Tyl, jako pisarka poczytnych książek obyczajowych, świetnie odnajduje się również jako autorka książek dla dzieci.

Moja ocena: 10/10

Kategoria: literatura dziecięca 
Wydawnictwo: Lemoniada
Data wydania:  10.11.2020
Ilość stron: 310

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania dziękuję Wydawnictwu Lemoniada 


Komentarze

Popularne posty