"LEO! ZNOWU TY? BYLE DO PRZODU" Aleksandra Tyl

 


Kto poznał Leona w pierwszej części przygód, ten wie, że z tym chłopcem nie sposób się nudzić. Leo ma mnóstwo pomysłów i kiedy tylko może, wdraża je w życie. Czasem wychodzi z tego niezły galimatias.

Rozpoczynają się wakacje. Dla uczniów, takich jak Leo, którzy nie przepadają za nauką, to sama radość. Nie trzeba wkuwać, wstawać rano, a przede wszystkim można więcej czasu poświęcić na gry komputerowe. Tak mu się tylko wydawało. Po pierwszym dniu wolnego, entuzjazm Leona oraz jego siostry opadł. Kiedy ich rodzice dowiedzieli się, jak długo spędzają czas przed ekranami komputera i telewizora, ograniczyli używanie elektroniki do godziny dziennie. I jak tu żyć?! 

Pakując się na wakacje, przebiegły Leonardo postanawia ukryć przed wszystkimi laptopa i po kryjomu korzystać z niego. Czy mu się to uda? Na tegoroczne wakacje rodzina zaplanowała wycieczkę kamperem. Miała to być wymarzona podróż: luksusowy, duży samochód, wygoda i wszystko pod ręką. Jednak nie spodziewali się, że ten wyjazd marzeń przemieni się w pasmo kłopotów. Będą musieli zmierzyć się z awariami i upływającym czasem. Wspaniały pojazd okazuje się rzęchem, a podróż nad morze staje pod znakiem zapytania. Czy uda im się dotrzeć do celu? 

Ta cała historia jest na tyle zabawna i wciagajaca, że moje dziecko ciekawe było kolejnych rozdziałów. Czytało z uśmiechem na twarzy, momentami śmiejąc się do rozpuku. Sama jestem oczarowana tą książką. Autorka pokazała, że można też inaczej pożytkować czas. Cała rodzina marzy o tym, by jechać, nawet powoli, ale BYLE DO PRZODU!

Moja ocena: 10/10

Kategoria: literatura dziecięca 
Wydawnictwo: Lemoniada
Data wydania:  27.10.2021
Ilość stron: 288

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania dziękuję Wydawnictwu Lemoniada 
                      Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty