"ATLAS MARZEŃ. JAK ZNALEŹĆ PASJĘ I ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA?" Patryk Tarachoń

 


"Moim zdaniem życie bez pasji, marzeń lub celów jest puste".

Myślę, że każdy z nas ma potrzebę robienia czegokolwiek, tylko czasem ciężko odkryć w sobie pasję. Dlatego są osoby, które dzięki swoim zainteresowaniom, pomagają nam w tym. Patryk Tarachoń jest właśnie taką dobrą duszą, wspomagajacą innych w odnalezieniu swojego hobby.  Jego zamiłowanie do książek (czytania i pisania) poskutkowało wydaniem poradnika "ATLAS MARZEŃ. Jak znaleźć pasję i żyć pełnią życia?".

Książka jest poradnikiem zawierającym: klasyfikację marzeń, zainteresowań oraz dyscyplin sportowych, wskazówki dotyczące ich wyboru oraz nakłania do czynnego stylu życia poprzez miedzy innymi sport, logiczne myślenie, dwoma słowami: twórcze działanie. Przede wszystkim odpowiada na pytania: czym jest pasja i dlaczego warto ją mieć. 

" Pasja sprawia, że człowiek czuje się w czymś dobry, ma odskocznie od trosk i problemów, a przy tym cel dla którego wraca do domu (...) powinna dawać poczucie bezpieczeństwa, podnosić samoocenę i być odskocznią od pracy, problemów i wiadomości świata".

Autor próbuje zmotywować nas do działania, do podjęcia jakiegokolwiek zajęcia, bowiem osoby, które osiągają coś w życiu są bardziej uśmiechnięte i dowartościowane. Nawet początkowe porażki potrafią działać motywująco. Jeśli po jakimś czasie czujesz, że już nie chcesz, nie masz siły, by kontynuować swoje hobby, pamiętaj, że nikt Cię do tego nie zmusza, jednak przed ostateczną decyzją warto zastanowić się nad rezygnacją. Bowiem: czy nie szkoda zaprzepaścić wszystkiego, co do tej pory się osiągnęło?

"Myślę, że drugą najgorsza rzeczą, jaką można zrobić po niespróbowaniu swoich sił w danej dziedzinie, jest właśnie poddanie się lub zniechęcenie po włożonej dotychczas pracy w daną pasję. (...) Najgorsze co możesz zrobić, to nie dać sobie szansy".

Dzięki tej książce możesz zdobyć wiedzę o różnych zainteresowaniach oraz jak je rozwinąć. Np. Kolorowanie. Owszem, lubisz kolorować, ale czy wpadł(a)byś na pomysł, aby pobawić się cieniami? Czy przyszłoby Ci do głowy, że zwykłe kolorowanie może dostarczyć tyle atrakcji? A może zawsze marzyło Ci się występować w filmie, tylko był(e)aś zbyt nieśmiały(a), nie spełniasz kryteriów itp., ale możesz przecież zostać statystą, reżyserem, kaskaserem, choreografem i spełniać się zawodowo bądź amatorsko.

Wydaje ci się, że nie masz zamiłowań? A przecież lubisz rozwiązywać krzyżówki, quizy, testy, myśleć logicznie. A więc odkryłeś(aś) w sobie hobby. Wystarczy je tylko doszlifować. Nie musisz być od razu mistrzem sportu, celebrytą czy najbardziej popularnym blogerem. Wystarczy, że robisz to, co lubisz i daje Ci to satysfakcję. 

Mnie pasja pomogła poznać wielu pozytywnych ludzi, uporać się z problemami i do dziś daje mnóstwo satysfakcji. Może Ty też spróbujesz? Jak nie wiesz od czego zacząć, zacznij od " ATLASu MARZEŃ".  Spróbuj wybrać dla siebie grupę zainteresowań.

Gdyby nie moja pasja blogerska, siedziałabym teraz na poczekalni w przychodni i się denerwowała z powodu sporej kolejki. A tak wykorzystałam ten czas na czytanie i napisanie tej recenzji (bez stresu i z szybko mijającą godziną). 

Czasem "wydaje nam się, że z naszym podejściem, możliwościami i miejscem w którym żyjemy, podbicie świata, jest niemożliwe". Pamiętaj jednak, że  "gdyby nie marzenia, człowiek nie odkryłby tylu fantastycznych miejsc (...)".

Dziękuję autorowi za zaufanie oraz możliwość przeczytania i zrecenzowania. 

A e-book do kupienia na stronie: https://patryktarachon.pl

Komentarze

Popularne posty