"OCZY ADRIANNY" Danka Braun

 


Za każdym razem, kiedy zaczynam nowa historię Danki Braun, mam wrażenie że wracam do starych znajomych, u boku których dobrze się czuję. W tej powieści poznajemy nowych bohaterów, ale i zaglądamy do Mirka Filera oraz Olgi i jej nowej rodziny. 

Adrianna to bardziej ułożona i spokojniejsza z sióstr. Bardzo dobrze się uczy, umie zachować się w towarzystwie, jest mila i układna. Zupełne przeciwieństwo Karoliny, starszej siostry Wysockiej. Obie zakochują się w Mateuszu, koledze Karoliny. Mimo że pierwsza użyła swoich wdzięków starsza siostra, ten jednak wybiera młodszą Adę. Jako przyszła pani stomatolog jest bardzo dobrze postrzegana w oczach Fiony Szulc - matki Mateusza, właścicielki Kliniki Stomatologicznej.  A jak wiadomo, to ona "była w ich domu osobą decyzyjną". To właśnie za jej namową, po wypadku samochodowym, do którego dochodzi przed ślubem, Mateusz zrywa z Adrianną, ponieważ narzeczona traci wzrok. Dziewczyna załamuje się i przechodzi trudne chwile. Czy nauczy się żyć w ciemności i radzić sobie? Czy Mateusz "pójdzie po rozum do głowy" i zrozumie swój błąd? Czy na wszystko nie będzie za późno?

Tym razem to nie kryminał, lecz powieść obyczajowa z całą gamą emocji. Ukazuje szare i czarne kolory życia, odtrącenie, niezrozumienie i radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Z drugiej strony, czasem takie zdarzenia paradoksalnie "otwierają nam oczy". Pokazują na kogo możemy liczyć, a na kogo nie. Akurat w tym przypadku Ada widząc, była zaślepiona miłością, a kiedy oślepła, ujrzała bardzo wiele. I często w życiu tak bywa.

Polecam " Oczy Adrianny", jak i pozostałe książki autorki. Są uzależniające. Ja mam do nich słabość :-)

Moja ocena: 8/10

Kategoria: literatura obyczajowa 
Wydawnictwo: Prozami
Data wydania:  17.03.2021
Ilość stron: 400

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania dziękuję Wydawnictwu Prozami


Komentarze

Popularne posty